14 II 2023 r.

Musica Sacra Nova Composer's Competition

Jury 19. Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego Musica Sacra Nova 2023 przyznało nagrody w dwóch kategoriach.

Jest nam miło poinformoawać, że wśród nagrodzonych na 19th International Composer’s Competition Musica Sacra Nova 2023 są nasi studenci. Jury w składzie: Paweł Łukaszewski, Przewodniczący (Polska), Andrea Angelini (Włochy), Vaclovas Augustinas (Litwa), Vincenzo de Gregorio (Watykan), Stephen Layton (Anglia), Jan Łukaszewski (Polska), Enjott Schneider (Niemcy) zdecydowało przyznać następujące nagrody:

Kategoria A: utwory skomponowane na chór mieszany a cappella

I miejsce: Paweł Konkol Exsultat gaudio

Kategoria B: kompozycja liturgiczna na chór mieszany i organy

I miejsce: Aleksander Jan Szopa Gloria from Missa Papae Benedicti XVI

II miejsce: Paweł Konkol Tantum ergo sacramentum

III miejsce: Aleksander Jan Szopa Missa Brevis

• Paweł Konkol student w klasie kompozycji prof. dr hab. Pawła Łukaszewskiego
  • Aleksander Jan Szopa absolwent z klasy kompozycji prof. dr hab. Pawła Łukaszewskiego, student na Wydziale Muzyki Kościelnej w specjalności kantor-dyrygent w klasie dr.hab. Piotra Wilczyńskiego, prof. UMFC

Serdecznie gratulujemy!

Rzym, 10 luty 2023